Aktualność

Webinarium „Etiologia i terapia zburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży – aspekty szkolne i rodzinne”

Webinarium „Etiologia i terapia zburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży – aspekty szkolne i rodzinne” – 21 stycznia 2023 roku. Wstęp wolny! Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i wszystkich zainteresowanych.

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w webinarium „Etiologia i terapia zburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży – aspekty szkolne i rodzinne”, które odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2023 roku w godz. 18.00 – 19.30 na platformie MS Teams. Webinarium poprowadzi Waldemar Budziński – dr nauk medycznych, psycholog kliniczny, profesor GWSH, przewodniczący Gdańskiego Oddziału PTP.

Zaburzenia odżywiania są konsekwencją niekorzystnych czynników rodzinnych, szkolnych i kulturowych. Przejawem nieprawidłowości rozwoju oraz zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Propagowane wartości oraz wzorce zachowań, np. moda na określoną sylwetkę ciała, dynamiczne tempo życia i ciągły stres coraz częściej negatywnie wpływają na jakość rozwoju oraz funkcjonowania dzieci i młodzieży. Wśród wielu, często nieskutecznych, sposobów radzenia sobie z problemami pojawiają nawyki żywieniowe prowadzące do zaburzeń.


Uczestnicy webinarium dowiedzą się:
 jakie są uwarunkowania rodzinne, szkolne i towarzyskie zaburzeń odżywiania,
 jak przyczynić się do profilaktyki chroniącej przed zaburzeniami odżywiania,
 jak rozpoznać zagrożenia oraz symptomy zaburzeń odżywiania,
 jak można pomóc osobie zagrożonej zaburzeniami odżywiania.


Dr Waldemar Budziński – profesor GWSH, naukowiec i praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Psycholog specjalizujący się w problematyce relacji oraz konfliktów interpersonalnych, radzenia sobie ze stresem, rozwoju dzieci i młodzieży. Jest nauczycielem akademickim oraz terapeutą zaburzeń psychicznych.

Zapisy trwają do 17.01.2023r.

Formularz do zapisu: https://forms.gle/SBCA6Herm7ceNVmC9
Każdy z biorących udział w webinarium otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.


Więcej aktualności
Oddziały

OT PTP Bydgoszcz: WEBINAR Coś więcej, niż narzędzia. Rola relacji w terapii schematu 20.06.2024r. 16:00

OT PTP Bydgoszcz: WEBINAR Przymierze terapeutyczne jako podstawa skutecznej psychoterapii 13.06.2024r. 19:00

Oddziały Różne

Webinar: EUROPSY - jakie znaczenie ma certyfikat? oraz DEPRESJA vs WYPALENIE ZAWODOWE oraz CHAD w ICD11