Aktualność

Ogólnopolski dzień walki z depresją - Oddział Terenowy w Warszawie

W imieniu Zarządu Warszawskiego Oddziału Terenowego PTP mamy przyjemność przekazać informację o zbliżających się wydarzeniach:

Z okazji nadchodzącego Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego podejmuje w tym roku temat ważny i aktualny. W kontekście wojny na Ukrainie i licznych uchodźców, którzy od prawie dwóch lat stanowią dużą część naszej społeczności, zapraszamy na trzy wydarzenia związane z tematyką depresji. Przy tej okazji będziemy udostępniać bezpłatny przewodnik w języku ukraińskim dla osób szukających pomocy i nie mówiących w języku polskim.

Zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH wydarzeniach ONLINE:

22 lutego godz. 17.00-18:30: “Możliwości wykorzystania narzędzia iFightDepression” – prowadzący: dr Piotr Toczyski m.in. konsultant naukowy metody EAAD-Best.eu w Polsce.

Uczestnicy otrzymają bezpłatne narzędzie do pracy z klientami i pacjentami, także w języku polskim i ukraińskim: iCBT, wypracowane w programach o zdrowiu Unii Europejskiej, dostępne dla specjalistów w kilkunastu językach i szeroko stosowane w praktyce klinicznej w Europie. Narzędzie jest przeznaczone do pracy własnej, ale pacjenci i klienci stosują je w kontakcie z terapeutą. Narzędzie iCBT iFightDepression jest w Polsce bezpłatnie w ramach programu EAAD-Best.eu.
W Europie lekarze często dają dostęp do warsztatów, nawet odsyłanym przez siebie pacjentom z łagodną depresją. Ponieważ są przetestowane klinicznie to można realizować je pod okiem lekarza pierwszego kontaktu, psychoterapeuty lub psychiatry. Przydatny godzinny samouczek o iFightDepression po angielsku dostępny jest także na stronie: www.AliansPrzeciwDepresji.org

Chęć udziału należy zgłosić wcześniej korzystając z linka: https://forms.gle/Cj26d3YGNg2TxCXbA
Link umożliwiający dołączenie do webinaru zostanie przesłany indywidualnie na wskazany w formularzu adres mailowy 12h przed planowanym wydarzeniem.

23 lutego w godz. 9.00-16.00: Sympozjum Ukraińskiego Stowarzyszenia Psychoterapii oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP).

Wspólne Sympozjum Ukraińskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (organizacja parasolowa EAP) i European Association for Psychotherapy, zwraca naszą uwagę na dzieci i wpływ wojny na dzieci. Wśród wybitnych prelegentów, którzy są ekspertami w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży będą: dr Vera Zimprich, prof. Halyna Katolyk, prof. dr Mykhailo Pustovoit, doc. Prof. Kataryna Dzivak i dr Irena Bezić.
Szczegółowe informacje o Sympozjum: https://www.uasymposium.online

Chęć udziału należy zgłosić wcześniej korzystając z linka: https://www.uasymposium.online/event-details/fourth-symposium/form

23 lutego w godz. 16.30-18.00: „Perspektywa psychologiczna migracji w obliczu wojny” – prowadząca: Iana Lisna-Nozykowska; psycholożka, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa, współpracująca z wieloma fundacjami m.in. z Polskim Forum Migracyjnym.

Agenda:
1. Migracja i jej przyczyny. Migracja w obliczu wojny.
2. Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia depresji u osób z doświadczeniem migracji:
– Dotychczasowe doświadczenie oraz zasoby osoby w migracji.
– Względna deprywacja wywołana migracją i jej skutki.
– Nadzieje związane z migracją. Pułapki myślenia o migracji.
– Przeżywanie utraty – idealizacja dotychczasowego życia.
3. Etapy adaptacji. Czynniki wspierające.

Chęć udziału należy zgłosić wcześniej korzystając z linka: https://forms.gle/xnB8vTCnjFLP3z5A9
Link umożliwiający dołączenie do webinaru zostanie przesłany indywidualnie na wskazany w formularzu adres mailowy 12h przed planowanym wydarzeniem.

Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń: https://ptp.warszawa.pl/dzien-walki-z-depresja/


Więcej aktualności
Oddziały Różne

Webinar: EUROPSY - jakie znaczenie ma certyfikat? oraz DEPRESJA vs WYPALENIE ZAWODOWE oraz CHAD w ICD11

Oddziały

Olsztyn: Szkolenie dla interwentów 13-14.04.2024

KOMUNIKAT: zmiany w opłatach rekomendacyjnych