Aktualność

Dzień Walki z Depresją - OT Kielce

W imieniu Zarządu Oddziału Terenowego PTP w Kielcach publikujemy zaproszenie:

Dzisiaj ruszamy z kampanią informacyjno-edukacyjno-konsultacyjną w związku ze Światowym Dniem Walki z Depresją. Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przygotował, wzorem roku ubiegłego, wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, tygodniową akcję, aby dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych. Celem Światowego Dnia Walki z Depresją, a tym samym naszej kampanii, jest upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń  depresyjnych. Mamy nadzieję, że lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób  można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.
Nasza akcja będzie trwała przez tydzień, tj od 23 lutego 2024 do 1 marca 2024 r. Rozpocznie się otwartym wykładem  kol. Renaty Górzyńskiej pt:" Pokonać depresję" w dniu 23 lutego br. o godzinie 17:00 w WBP w Kielcach i i zakończy tamże w dniu 1 marca o godzinie 10:00, wykładem kol. Justyny Świerczyńskiej pt. "Objawy zaburzeń depresyjnych u młodzieży", skierowanym do uczniów i studentów. Wykłady mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
W okresie trwania akcji codziennie przez tydzień będą dyżurować psychologowie, udzielający bezpłatnych indywidualnych konsultacji osobom zainteresowanym. Ponadto w sześciu miastach województwa świętokrzyskiego, tj: Busko Zdrój, Chmielnik, Jędrzejów, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko Kamienna w bibliotekach miejskich także będą dostępni psychologowie.


Więcej aktualności
Różne Konferencje

Konferencja z okazji 25-lecia Katowickiego Instytutu Psychoterapii. "Wzrastanie w relacji. Ja, Ty, My."

Placówki PTP Szkolenia

OBIUP: SZKOLENIE PSYCHOLOGÓW BADAJĄCYCH OSOBY POSŁUGUJĄCE SIĘ BRONIĄ JESIEŃ 2024

Oddziały

OT PTP Bydgoszcz: WEBINAR Coś więcej, niż narzędzia. Rola relacji w terapii schematu 20.06.2024r. 16:00